OBAVIJEST - KORIŠTENJE PIROTEHNIKE

Autor: Administrator , 20. 12. 2016.

Poštovani učenici,

od Policijske uprave dobili smo email vezano za uporabu pirotehničkih sredstava i izvadak iz Zakona o eksplozivnim tvarima.  Policija upozorava na posljedice zlouporabe pirotehnike prvenstveno one fizičke: opekotine, gubitak prstiju, ozljede očiju, oštećenje sluha, izazivanje požara i druge štete (pucanje stakla i sl.). Za prekršaje nedozvoljene uporabe i prodaje propisane su novčane kazne od 1000 do 5000 kn.

Izvadak iz Zakona možete pročitati na oglasnoj ploči ili u privitku.

Policija nadalje upozorava učenike da u slučaju zapažanja sumnjivih paketa ili predmeta o tome izvijeste roditelje, djelatnike škole ili policiju.

Priloženi dokumenti:
eksplozivne_tvari.docx (13.74 KB)