PROMOCIJA ROMANA " ZAVJET " ORIJANE KOLOPER U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 3. 2. 2017.

U četvrtak, 2. veljače 2017. u našoj školi održana je promocija romana " ZAVJET " ORIJANE KOLOPER.

U školskom restoranu predstavljen je povijesno-ljubavni roman " Zavjet " učenicima i profesorima škole a autorica Orijana Koloper na simpatičan način dočarala je učenicima pisanje romana.Spisateljica je opisala nazočnima kako nastaje jedan roman pun povijesnih podataka našega grada,legenda o kugi koja je poharala Šibenikom, ljubav Jelene prema svom gradu i Matiji,odlazak u samostan, te legendu o Šibeniku, jedinom gradu u Hrvatskoj koji u mjesecu svibnju nema vjenčanja.

Učenice 3 G razreda Roka Škarica i Mara Lokas napravile su intervju sa spisateljicom a program je vodio učenik Ante Milković koji se izvrsno snašao u ulozi voditelja.Čitanje najdražeg ulomka autorice romana " Zavjet " bilo je popraćeno na gitari koju je svirao Ante Prgin.

Vrijedni učenici kuhari naše škole za ovu prigodu ispekli su kolače, a nakon promocije učenici i profesori mogli su se družiti uz sok i razgovor s Orijanom Koloper.

Slike možete pogledati u foto-galeriji.