U NAŠOJ ŠKOLI PREDSTAVLJEN ROMAN "SINOVI SVETOGA JOSIPA" TOMISLAVA BAŠIĆA

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 14. 3. 2018.

U utorak, 13. ožujka 2018. u našoj školi predstavljen je roman ''Sinovi svetoga Josipa'' Tomislava Bašića.
Autor romana pričao je o svom djetinjstvu, odrastanju, školovanju i odlasku u vojsku kao osamnaestogodišnji mladić u vrijeme Domovinskog rata. Obrazložio je svoju motivaciju i želju da napiše roman, te učenicima opisao kako je nastao roman Sinovi svetoga Josipa.
U ulozi voditelja programa izvrsno se snašao učenik Ante Milković 4.g., učenica Roka Škarica 4.g. prepričala je radnju romana, a učenice koje su intervjuirale autora su Barbara Bošnjak 4.g., Magdalena Podrug 4.h., Paula Rak 4.h. i Nikolina Čoko 2.g. Za glazbu je bio zadužen učenik Jakov Spahija 4.g.

Nakon predstavljanja romana autor je pročitao ulomak iz knjige uz pratnju Ante Prgina na gitari.

Učenici kuhari ispekli su fritule i uzvanici su se nastavili družiti uz fritule i sok.

Večer predstavljanja knjige protekla je u lijepom i ugodnom ozračju.

Cijeli program i organizaciju predstavljanja knjige osmislila je knjižničarka škole.