SAJAM OBRAZOVANJA U ŠIBENIKU

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 22. 3. 2018.

Sajam obrazovanja namijenjen učenicima završnih razreda osnovnih škola održan je 21. ožujka 2018. u Katoličkom domu u Šibeniku. Na sajmu su predstavljena strukovna zanimanja i mogućnost zapošljavanja nakon završene srednje škole.

Turističko-ugostiteljska škola imala je svoj štand s gastro ponudom i informacijama koje su učenici mogli dobiti o školovanju za sve traženija zanimanja u turizmu.

Učenici hotelijeri 3.g razreda dijelili su letke s informacijama o školi na kojima su opisani elementi vrednovanja za upis, opremljenost škole i kabineta te mogućnost zapošljavanja stečenim znanjem i vještinama koje nudi naša škola. Učenici kuhari 2.f razreda pripremili su jela za degustaciju, a učenici konobari 2.e razreda pripremili su koktele. Cilj je bio prezentirati učenicima završnih razreda osnovne škole zanimanja koja nudi Turističko-ugostiteljska škola te stečena znanja i vještine nakon završene škole koja su tražena na tržištu rada.

Na sajmu su učenici bili u pratnji pedagoginje Maje Skračić i nastavnica Diane Svirčić, Sanje Ivanović i Renate Polegubić Vlaše.