PROJEKT GASTRO-NOTE ŠIBENIKA

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 2. 6. 2021.

Danas, 2. lipnja 2021. u 12 sati predstavljen je javnosti zajednički projekt Turističko-ugostiteljske škole Šibenik i hotela Life Herritage u Šibeniku – GASTRO-NOTE ŠIBENIKA.

Cilj projekta je razviti suradnju s renomiranim šibenskim hotelom i razviti kod učenika pripadnost gastronomskoj sceni grada te ukazati na brojne mogućnosti uklapanja šibenske glazbene baštine u domaću gastronomsku ponudu poigravanjem s glazbenom baštinom na jelovniku.

Dio je ovo uhodanog školskog projekta „Konobari kao zvijezde". Uz jela učenika kuhara iz prvih razreda koji su pripremali „Zvona moga grada“( rolane tikvice s kozicama i šalšom ) i „Pjesma moje duše" (inćuni i sir u obliku boule/note), našli su se i kokteli učenika konobara - „Šibenik je to“ (baza koktela je šibenska travarica), „Sve te vodilo k meni“ (baza je šibenski prošek) i „Djevojka iz moga kraja" (baza je liker od smokve). Predstavljene su i „ Šibenske tiramole“ - vrhunski domaći pršut gosp. Ivana Alduka te pjenušac gosp. Davora Zdjelarevića, pionira hrvatskog vinarstva.

Učenici koji su sudjelovali u projektu su:
Smjer hotelijersko-turistički tehničar (mentor Ante Nakić)
Katarina Badžim,
Ema Mrčela,
Dora Tolmačev
Kuhari (mentorica Biserka Šmit)
Ena Martinović,
Edna Šabić
Konobari (mentorica Renata Polegubić Vlaše)
Josip Peran,
Mirnes Okanović,