KULINARSKI VREMEPLOV

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 9. 5. 2019.

Turističko-ugostiteljska škola u suradnji s Muzejom grada Šibenika, Gradskim muzejom Drniš, Kninskim muzejom, Muzejom betinske brodogradnje i NP Krka osmislili su projekt „ KULINARSKI VREMEPLOV „  gdje će kroz edukativne, kreativne i kulinarske radionice približiti prehranu od prapovijesti, antike, srednjeg vijeka do 18. stoljeća posjetiteljima.

Učenici  naše škole MATEA BUREČIĆ, EVA BULAT, IVAN BENETA ( 2. F ), IVE KOLOPER , MARIO STRIŽAK ( 2. I )  i njihova mentorica BISERKA ŠMIT vodit će kulinarsku radionicu u kojoj će ostali školski uzrasti kao pomoćni kuhari pomagati u pripremi jela.

KULINARSKI VREMEPLOV  održat će se na lokacijama DRNIŠ ( antika ), DANILO ( prapovijest ), KNIN ( srednji vijek ), BETINA ( 18. st. ) i BURNUM ( prapovijest ) od 6. svibnja do 18. svibnja 2019.

Velika pohvala našim učenicima i njihovoj mentorici!