« Lipanj 2021 »

PROJEKT GASTRO-NOTE ŠIBENIKA

Danas, 2. lipnja 2021. u 12 sati predstavljen je javnosti zajednički projekt Turističko-ugostiteljske škole Šibenik i hotela Life Herritage u Šibeniku – GASTRO-NOTE ŠIBENIKA.

Cilj projekta je razviti suradnju s renomiranim šibenskim hotelom i razviti kod učenika pripadnost gastronomskoj sceni grada te ukazati na brojne mogućnosti uklapanja šibenske glazbene baštine u domaću gastronomsku ponudu poigravanjem s glazbenom baštinom na jelovniku.

Dio je ovo uhodanog školskog projekta „Konobari kao zvijezde". Uz jela učenika kuhara iz prvih razreda koji su pripremali „Zvona moga grada“( rolane tikvice s kozicama i šalšom ) i „Pjesma moje duše" (inćuni i sir u obliku boule/note), našli su se i kokteli učenika konobara - „Šibenik je to“ (baza koktela je šibenska travarica), „Sve te vodilo k meni“ (baza je šibenski prošek) i „Djevojka iz moga kraja" (baza je liker od smokve). Predstavljene su i „ Šibenske tiramole“ - vrhunski domaći pršut gosp. Ivana Alduka te pjenušac gosp. Davora Zdjelarevića, pionira hrvatskog vinarstva.

Učenici koji su sudjelovali u projektu su:
Smjer hotelijersko-turistički tehničar (mentor Ante Nakić)
Katarina Badžim,
Ema Mrčela,
Dora Tolmačev
Kuhari (mentorica Biserka Šmit)
Ena Martinović,
Edna Šabić
Konobari (mentorica Renata Polegubić Vlaše)
Josip Peran,
Mirnes Okanović,
Sefe Shatri

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 2. 6. 2021.