« Ožujak 2020 »

BOŽIĆNI HUMANITARNI SAJAM

U Turističko-ugostiteljskoj školi Šibenik održan je Božićni humanitarni sajam a sva prikupljena sredstva od prodaje donirat će se mladom Vodičaninu Michaelu Babiću.

Vrijedni učenici izrađivali su čokoladni bagatin, domaću tjesteninu i razne kolače koje su prodavali u holu škole. Svi učenici, nastavnici i djelatnici škole odazvali su se ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji i pokazali koliko je bitno druženje i darivanje potrebitima u ovo Božićno blagdansko vrijeme.

Školski zbor popratio je pjesmom cijeli humanitarni sajam a organizirano je i natjecanje u friganju fritula koje je ocjenjivao stručni žiri ( ravnateljica Senka Dodig, nastavnica kuharstva Ljiljana Burazer i nastavnik prehrane Ivica Marasović ). Natjecale su se dvije ekipe učenika 3.F razreda Eva Bulat i Josipa Marić i 3. i razreda Antonija Jurašin i Niko Sikavica. U recepturi fritula bio je i tajni sastojak, voćni jogurt. Odlukom žirija ekipe u imale izjednačen broj bodova jer su prevladavale nijanse u okusima i konzistenciji fritula.

Učenici konobari 3. E razreda Erika Huljev i Dominik Jozić pripremali su bezalkoholne koktele i uz pjesmu školskog zbora, fritule i kolače nastavljeno je druženje u holu škole.

Kolače i fritule učenici su odnijeli u Pučku kuhinju sa željom da u ovo blagdansko vrijeme darivaju i one kojima je pomoć potrebna.

objavio: Ljiljana Jelčić Brajković   datum: 23. 12. 2019.