" NOĆ KNJIGE "

Autor: Ljiljana Jelčić Brajković, 24. 4. 2018.

U večernjim satima 23. travnja 2018. u čitaonici školske knjižnice obilježili smo manifestaciju " Noć knjige ".

Knjižničarka je s učenicima raspravljala o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Manifestacija " Noć knjige " obilježava se u cijeloj Hrvatskoj a ovogodišnja tema je " budućnost knjige " te su tako i naši učenici raspravljali o utjecaju tehnologije na budućnost knjige. U suradnji s profesoricama hrvatskog jezika učenici su pisali sastav i izrazili svoje mišljenje o budućnosti knjige te kako mašta, znanost i književnost surađuju u stvaranju nove slike svijeta. Učenici su obrazložili koju bi knjigu ponijeli sa sobom da putuju u svemir. Rasprava je bila zanimljiva a zaključak je da panike za budućnost knjige nema, pitanje je samo kako će ona izgledati u kontekstu modernog vremena i novih tehnologija.